91 tuhatta neliötä, liki 150 liikettä, 10 minuuttia Turun keskustasta ja ainakin miljoona mahdollisuutta viihtyä.

Tervetuloa maailman ihmeellisimpään raisiolaiseen kauppakeskukseen.

Aukioloajat Aukioloajat
ma–la 10–20
su 11–19



AJANKOHTAISTA

Lehdistötiedote
14.8.2025
Kauppakeskus Myllyssä historian suurimmat kävijämäärät kevään ja kesän aikana – ”Heinäkuu alkaa jo lähestyä joulun vilskettä”

Kauppakeskus Myllyn kevät ja kesä ovat olleet ennätyksellisen vilkkaat, ja huhti-, touko-, kesä- ja heinäkuussa Myllyssä yllettiinkin uusiin kuukausiennätyksiin. Toukokuussa kävijämäärä nousi jopa 12 prosenttia, ja kävijöitä oli ensimmäistä kertaa yli puoli miljoonaa. Koko tammi-heinäkuun kävijämäärä kasvoi neljä prosenttia 3,3 miljoonaan kävijään. Myös uusia liikkeitä on avautunut, kun paikalliset kivijalkaliikkeet ovat kiinnostuneet laajentamaan toimintaansa Myllyyn. 

Lue lisää
29.7.2025
Myllyn Raision päädyn sisäänkäyntiä voi käyttää turvallisesti
Lue lisää
Katso lisää
Tarjoukset
Uutuudet
newsletter background decoration
Kiinnostaisiko tarjoukset ja hyvin ihmeelliset uutiset?
Tietysti kiinnostaisi. Tilaa siis Myllyn uutiskirje, sinä ihmeellinen ihminen, niin saat kuulla kaiken tärkeän ensimmäisenä. Kokeile vaikka.